2020'de Çıkacak Marvel Filmleri (Marvel 4. Aşama)
2020'de Çıkacak Marvel Filmleri (Marvel 4. Aşama)

İçerikler

2020’de Çıkacak Marvel Filmleri 4. Aşama Hakkında Bilgiler

Merhaba sevgili okurlar, Bir önceki yazımızda şimdiye dek yayınlanmış tüm MCU filmlerini sıralamış ve Aslında MCU Nedir? sorusuna cevap vermiştik. Finali izledik, ağladık. Peki Endgame’den sonra ne olacak? Tabi ki filmler ve diziler gelmeye devam edecek. İsterseniz önce hali hazırda MCU ile bağlantılı olan 2020’de çıkacak marvel filmleri ve dizilerini listeleyelim.

  • Daredevil
  • Jessica Jones
  • Luke Cage
  • Iron Fist.

Bu dörtlü birleşerek The Defenders’ı oluşturmaktadır. Sinema değil çizgi roman evreninde tanıdığımız bu karakterlerin hikayelerini şu an Netflix’den izlemek mümkün.

Ayrıca Agents of S.H.I.E.L.D. adlı, hem sinematik hem de çizgi roman evreninde yeri olan ve Marvel Evreni’nde geçen maceraları anlatan diziyi de izleyebilirsiniz. Çünkü inanın bana 🙂 ihtiyacınız olacak.

Agents of S.H.I.E.L.D. demişken S.H.I.E.L.D. ‘ın kurucusu Miss Peggy Carter’ın da Kaptan Amerika: İlk Yenilmez filminin devamını anlatan Agent Carter adlı mini dizisini de izleyerek Tony Stark’ın babası Howard Stark ve yine Tony Stark’ın yapay zekası Jarvis’in ilham kaynağını görmek isterseniz kaliteli seriyi izleyin derim.

4. Aşamada MCU’dan Hangi Yapımları Bekliyoruz? (Spoiler içerir Endgame’den sonra okuyunuz)

2020'de Çıkacak Marvel Filmleri 4. Aşama Hakkında Bilgiler
2020’de Çıkacak Marvel Filmleri 4. Aşama Hakkında Bilgiler

The Falcon and the Winter Soldier

Son filmde kalkan Falcon’a geçmişti. Artık yeni bir Kaptan Amerika var. Çizgi romanlarda Kaptan Amerika’nın Ölümü adlı seriden sonra gelişen olaylardan esinlenildiğini tahmin ediyorum. Fakat çizgi romanlar ve filmler aynı değil bunu unutmayın. RDJ ve Chris Evans 10 senelik kontratlarını bitirdiler. Bu yüzden ancak çok güzel bir sebebi olursa geri döneceklerini söylediler.

The Black Widow

En sonunda Red Room ve diğer Kara Dul’lar hakkında bir sürü bilgi edineceğimiz bir film geliyor! Endgame’den sonra buna ihityacımız vardı 🙁 Ayrıca Agent Carter dizisinde de biraz olsa görmüştük. Natasha kimdir? Kara Dul nedir ve Natasha bizim onu görmediğimiz zamanlarda ne görevleri yapıyordu? Bu sene 1 Mayıs’ da vizyona girmesi planıyordu fakat pandemi yüzünden ertelendi.

WandaVision

Wanda sinemalarda çok az görsek de Avengers ve Hatta X-Men ve Mutantlar için çok önemli bir karakter. House of M gibi kader değiştiren olayların baş kahramanı olan Wanda’ nın aslında gerçekliği değiştirme gücü var. Vision ile olan ilişkisini biliyoruz. Ama o herkesi ve her şeyini kaybetti. Kardeşini, takımını ve sevgilisini. Çizgi romanlardaki gibi bir Wanda bekliyorum. Heyecanlı bir bekleyiş.

The Eternals

The Eternals isimli çizgi romandan uyarlanan ve Marvel Studios tarafından yapımı üstlenilen yirmi beşinci Marvel Sinematik Evreni süper kahraman filmi. Daha önce onları sinemada hiç görmedik bu onlarla ilk tanışmamız olacak. Marvel Evreni genişliyor.

Loki TV show

Ahh ah gün geçmiyor ki Loki’nin ilk on dakikada öldürüldüğüne üzülmeyeylim. Endgame’ de Uzay Taşını alıp kaçan ve geçmişte yani Thor ile arayı düzeltip normale yaklaşan Loki artık yok. Öldü o öldü!! Yine Yaramazlık Tanrısı olarak göreceğiz onu ve macelarını.

Shang-Chi: And the Legend of the Ten Rings

Ten Rings’i Iron Man serisinde görmüştük. Onlar hakkında daha çok bilgi sahibi olacağız.

What If…?

Tamam bakın şimdi bu harika bir seri. Animasyon olarak ekrana ve Disney + ‘a gelecek olan What If… Marvel çizgi romanlarında ‘’öyle olmasaydı böyle olsaydı ne olurdu?’’ gibi sorulara cevap verecek. Örneğin süper asker serumunu Steve Rogers değil de Peggy Carter alsaydı ve Captain Britain olsaydı ne olurdu? gibi. Miss Peggy Carter sizi çok özledik… Neyse ki seslendirme için geri dönecek.

Hawkeye Series

Kate Bishop çizgi romanlarda Hawkeye adını alan ve gerçekten çok başarılı bir dövüşçü ve okçudur. Yapımda onu yakından tanıyacağız.

Spider-Man 3

Fazla söze gerek yok… Görüyorsunuz… <3

Çizgi romanlarda Iron Man Spider-Man’i İç Savaş sırasında kimliğini açıklamaya ikna etmiş ve onun hayatını zorlamıştı. Filmde baba-oğul gibi olsalar da The New Avengers filminde Spider Man kimliğini açıklayınca zor duruma düşmüştür. Spider Man 2′nin sonunda dünya Peter Parker’ın kim olduğunu öğrenmişti. 3. filmde buradan devam edecektir.

Thor: Love and Thunder

Thor 4! Evet herkes 3 film alırken Thor 4 film alıyor 😀 En son Asgard yok olmuş ve Thor Asgard halkını Norveç’ e taşımıştı. Valkyrie ‘yi Asgard’ın yeni kralı olarak seçmişti. Çizgi romanlarda Jane Foster She-Thor oluyordu. Yani Thor’un güçlerini alıyordu. Thor ise Odin’den bile güçlü bir tanrı oluyordu. Natalie Portman’ın geri döndüğünü göreceğiz.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Wanda’dan ve onun sınırsız güçlerinden bahsetmiştik. Wanda delirince onu ancak bir kişi haklayabilirdi. Mistik Sanatlar’ın Efendisi Doctor Strange. Elbette çizgi romanlarda Dr. Xavier’ da vardı fakat film hakları Fox’da 😀 so… Fşlm ayrıca Marvel’ın ilk korkutucu filmi olacak ve Çoklu Evren ve kaos içerecek. Ah Wanda ah…

Evet arkadaşlar. Şimdilik tüm bildiğim bunlar. Aşağıya sosyal medya hesapları ve Spotify çalma listemin olduğu linkleri ekliyorum. En güzel yazılarda görüşmek üzere… Kendinize iyi bakın

2020’de Çıkacak Marvel Filmleri (Marvel 4. Aşama) yazımızı beğendiyseniz ilginizi çekebilir: Marvel Filmleri İzleme Sırası ve Marvel Sinematik Evreni Aslında Ne ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.