Hippiler hakkında bilgi
Hippiler hakkında bilgi

Hippiler Hakkında Bilgi

1900’LÜ YILLARIN EN ÇOK AKILDA KALAN TOPLULUĞU HİPPİLER YANİ ÇİÇEK ÇOCUKLAR HAKKINDA BİLGİ

Hippiler dağınık saçları kirli kıyafetleriyle her zaman dikkat çekici olmuşlardır zamanın tüketim ve militarist sistemine karşı çıkmış kendilerini sevgi ve barış ile  ifade etmişlerdir kimi zaman kendilerini ifade etme şekilleri aşırıya kaçmış olsa da 1900 lü yılların tarihleri arasında kendilerine yer edinmişlerdir

Hippilerin Bilinmeyen Özellikleri

1. Kendilerine asla sınır koymayan komun yaşamı savunan hippiler müzik grupları tarafından her zaman desteklenmiştir karşılarına ne çıkarsa çıksın her zaman kendilerini ifade etmenin bir yolunu bulmuşlardır.

2. Hippilerin Türk dili kurumunda tanımı şöyledir Hippi:  Toplumsal düzene,tüketime ve  şiddete karşı çıkan örgütlenmemiş gençler topluluğudur.

3. Hippilik 1965 yılında Amerikanın savaş için Vietnama asker göndermesine karşı çıkmışlardır ve bunu protesto etmeye başlamaları dalgalar halinde tüm dünyaya yayılmış ve bir kültür edinilmiştir.

4. Neden Hippilere Çiçek Çocuklar deniliyor biliyor musunuz ? Protestoları sırasında askerlerin onlara doğru uzattıkları namlulara çiçek soktukları için medya ve halk onlara çiçek çocuk demeyi tercih etmiştir.

Hippilerin Namlulara Çiçek Sokarken
Hippilerin Namlulara Çiçek Sokarken

5. Özgürlüğün bireyin kendi içinde olduğunu her zaman dile getirmiş ve bunu savunmuşlardır Aile Din ve benzeri şeyleri tabu olarak görmüş ve bu gibi tabulara hiçbir zaman inanmamışlardır.

6. Hippilerin dünyaya yayılan en önemli sloganı SAVAŞMA SEVİŞ sloganıdır bu sloganla evrensel bir ses haline gelmişlerdir.

Hippilerin Savaşma Seviş Sloganı
Hippilerin Savaşma Seviş Sloganı

7. Hippiler Medeni Uygarlık ve kapitalizm kültürünü reddettiler Amerika’da büyük kanyonda yaşamaya başladılar çiftlik hayatını kendilerine kültür edindiler her zaman farklılığı ve özgürlüğü savundular.

8. Yaşam kültürlerinde sigara kullanmak hiçbir zaman yoktur her zaman tarımsal yaşam biçimini edinmişlerdir Kapitalist yaşama karşı gelerek yaşamlarını değiştirmiş doğa ile bütünleşmeye çalışmışlardır.

Tarımla uğraşan hippiler
Tarımla uğraşan hippiler

9. Giyim tarzları da tıpkı yaşam felsefelerine göredir rahat ve bol giyerler desenli kazak bol paça pantolon yuvarlak gözlük kullanırlar bu onların simgesidir.

Hippiler giyim tarzı
Hippiler giyim tarzı

10. Saç modelleri dağınık kirli bitlidir bohem yaşam tarzlarını yansıtmaktadır.

11. Hippiler İstanbul’a geldiğinde halk tarafından onlara bitli turist denilmiştir ama bu böyle kalmamış farklı ülkelerden gelen turistlerde Sultanahmete bitli Sultanahmet demiştir.

İstanbula gelen hippiler
İstanbula gelen hippiler

12. Hippilerin geneli fakir olduğundan seyahat ettikleri yerlerde parkta çimenlerde sokaklarda yaşayarak konaklamayı bedavaya getirirler ve bu onlar için alışılmış bir durum olmuştur.

13. Gitar çalıp şarkı söyleme kültürü onların parasız kaldıklarında para kazanma yöntemidir.

14. Her zaman çanta taşırlar ve bu çantalarda sahip oldukları birkaç önemli şey vardır ve bu çantayı hiçbir zaman yanlarında ayırmazlar fotoğraflarda her zaman bu çantada  omuzlarında belli olur.

15. Hippiler genel olarak zayıf kirli ve başıboş takılan insanlardan oluşmaktadır.

16. Hippilerin genel amacı doğanın ve dünyanın hayvanlara ve insanlara ait olduğunu savunmuşlardır.

İlginizi Çekebilir: Hippiler Kimdir ?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.