Marvel çizgi romanları
Marvel çizgi romanları

İçerikler

Marvelin Paha Biçilemez 5 Çizgi Romanı

Dünyayı kasıp kavuran marvel filmlerinin temelini oluşturan marvelin en değerli 5 çizgi romanı hakkında neler biliyorsunuz ? nebileyim yazarları olarak hazırladığımız bu yazımızda marvelin pahabiçilemez en değerli 5 çiz

1.Marvel Mystery Comics 9. Baskı 198.000 Dolar

Marvelin en değerli 5 çizgi romanı arasında yer alan bu çizgi roman çoğu hayranlar tarafından bilinmektedir belkide onu değerli ve özel kılan yanı budur. bu çizgi romanın değerli tam olarak 198.000 dolar olarak belirlenmiştir. Çizgi roman severler ve koleksiyoncular tarafından en çok istenen parçadır.

Marvel Mystery Comics 9. Baskı 
Marvel Mystery Comics 9. Baskı 

2.The Incredible Hulk 1. BASKI 228.000 DOLAR

Marvel Comics adlı çizgi roman üreticisinin ortaya çıkardığı bir hayali kahramandır. Stan Lee ve Jack Kirby tarafından oluşturulmuştur. İlk defa The Incredible Hulk #1 (Mayıs 1962) adlı bölümde görülmüştür. İnanılmaz bir güce sahip olan bu yeşil dev, duygularını (öfkesini) kontrol edemez. Radyasyon kaynaklı mutasyon geçirmiştir. Ordu Kaptan Amerika’yı süper güçlü yapan süper asker projesini yeniden başlatır, fakat bunu yapabilecek zekada birini bulmalıdır. Bunun üzerine Doktor Bruce Banner’ı kandırıp onu radyasyon kalkanı yaptığına inandırırlar. Bruce Banner teorisinden o kadar emin olur ki bunu kendi üstünde dener. Radyasyon onu öldürmez fakat Hulk’a dönüştürür. Hayatının tehlikede olduğunu hissettiğinde ya da aşırı derecede sinirlendiğinde Hulk’a dönüşmektedir.

 

The Incredible Hulk
                     The Incredible Hulk

3.Amazing Fantasy Spider Man 15. Baskı 405.000 DOLAR

Peter Benjamin Parker’ın gizli kimliği olan Örümcek Adam, Marvel Comics’e bağlı Stan Lee ve Steve Ditko tarafından yaratılmış kurgusal bir kahramandır. İlk kez Marvel Comics’in “Amazing Fantasy” isimli çizgi romanının 15. sayısında 1962 yazında ortaya çıkmıştır. O günden bu yana, dünyanın en popüler süper kahramanları arasındadır.

Marvelin en değerli 5 çizgi romanı arasında yer alan örümcek adam, kendi duygusal ve kişisel problemlerini süper güçleriyle çözemeyen, süper güçlerinin çoğu zaman ilişkilerini olumsuz yönde etkilediği bir kahramandır. Kariyerinin ilk yıllarında “Daily Bugle” gazetesine Örümcek Adam fotoğrafları satarak yaşamını sürdürmüş ve adını yaygınlaştırmıştır. Birçok sorunu olmasına karşın, suçla mücadeleye büyük önem atfeder. Örümcek Adam’ın amcası Ben Parker’dan aldığı ilkesi “Büyük güç büyük sorumluluk getirir”dir. Bu ilke, tüm çizgi romanın temel konusunu özetler. Örümcek Adam karakterinin insani boyutları ve yaşadığı iç çatışmalar çizgi romanının popülerliğini artırmıştır.

Amazing Fantasy Spider Man
        Amazing Fantasy Spider Man

4.Kaptan Amerika 1. Baskı 629.000 DOLAR

Dünyanın en değerli 5 çizgi romanı arasında yer alan dünyaca ünlü kaptan amerika çizgi romanı 620.000 dolar değerindedir. Kaptan Amerika çizgi romanlarda ve filmlerde sembolleşen kıyafetleri ve tarzı ile hayranların dikkatini çekmektedir kaptan amerikanın değerli olmasında ve sevilmesinde ön plana çıkan vatan savaşçısı olması yatmaktadır.

Kaptan Amerika 1. Baskı
        Kaptan Amerika 1. Baskı 

5. MARVEL COMİCS 1. BASKI 859.000 DOLAR

Marvel Comics 1.Baskı
Marvel Comics 1.Baskı

İlginizi Çekebilir: Charles Manson Kimdir ?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.