MFÖ Nebileyim Ben Şarkısının Hikayesi
MFÖ Nebileyim Ben Şarkısının Hikayesi

İçerikler

Ne Bileyim Şarkısı

MFÖ tarafından söylenen ve oldukça sevilen ne bileyim şarkı sözleri ve ne bileyim şarkısnıın hikayesini sizler için hazırladık her şey hazırladığımız yazımızda hemen aşağıda okuyabilirsiniz daha fazlası için nebileyim diyerek yazılarımızı takip edin.

Ne Bileyim Ben Şarkı Sözleri

Bir zamanlar fırtınalar estirirdim
Eskisi gibi değilim şimdi değiştim
Kumarım yoktur kavga etmem
Her gece barlara gitmem
Ne bileyim ben
Ah ne bileyim ben
Bir kuş kanatlanır şu gönlümden
Çırpınır çırpınırda uçamaz
Gene bir davet çıkarsa senden
Dönerim bilirsin aşkım
Aşıklar kaçamaz!
İnsan olmak yetmez yetmiyor zaten
Süpermen Süpermen olmak lazım bazen
Nasılda yeniden aşık oldum ben
Bu sevda bambaşka avare eden
Ne bileyim ben
Şimdi benim adım ne olur ne olmaz
Bu işler artık bana inan ki koymaz
Birinde az muhabbet kiminde naz
Sende ne var bende biraz
Ne bileyim ben
Ah ne bileyim ben
İnsan olmak yetmez yetmiyor zaten
Süpermen Süpermen olmak lazım bazen
Nasılda yeniden aşık oldum ben
Bu sevda bambaşka avare eden
Ne bileyim ben

MFÖ Kimdir ?

Mazhar Fuat Özkan, kısaca MFÖ, Türk pop ve rock müzik grubu. Mazhar Alanson, Fuat Güner ve Özkan Uğur’dan oluşmaktadır. 1984 yılında çıkardıkları Ele Güne Karşı Yapayalnız ile müzik hayatlarına başlayan grup; bu albümdeki “Ele Güne Karşı”, “Güllerin İçinden”, “Bu Sabah Yağmur Var İstanbul’da”, “Yalnızlık Ömür Boyu” gibi şarkılarla dikkat çekti. 1985 ve 1988 yıllarında sırasıyla “Diday Diday Day” ve “Sufi” şarkılarıyla Türkiye’yi Eurovision şarkı yarışmasında temsil ettiler.

MFÖ Öncesi

1965 yılında Fuat Güner’in elindeki The Beatles plağını gören Mazhar Alanson plağı beraber dinleme teklifi etti ve Mazhar ve Fuat’ın tanışması böyle gerçekleşti. İkili, öncelikle Kaygısızlar grubunda çalıştı. Kadrosunda Ali Serdar, Semih Oksay ve Fikret Kızılok gibi isimleri barındırdılar. Daha sonra Barış Manço ile çalışmaya başladılar. Bu arada da grubun bir diğer ismi Özkan Uğur, Mazhar ve Fuat ile 1971’de tanıştı ve kısa bir süre Kaygısızlar’ın bir elemanı olduktan sonra grubun dağılması ile Kurtalan Ekspres, Erkin Koray, Ersen ve Dadaşlar gibi isimlerle çalıştı. Kaygısızlar’dan sonra Mazhar ve Fuat beraber müzik yapmaya başladı. Mazhar – Fuat’ın tek albümü Türküz Türkü Çağırırız 1973’te çıktı. Ancak, “Güllerin İçinden”‘in ilk halinin de bulunduğu bu albüm çok fazla ilgi görmedi. Albümden birkaç 45’lik çıktı. Mazhar ve Fuat, yanlarına Özkan Uğur, Ayhan Sicimoğlu ve Galip Boransu’yu alarak 1976’da İpucu Beşlisi’ni kurdu. Grup bir 45’lik çıkardı. “Heyecanlı” şarkılarına İzzet Öz tarafından da bir klip çekildi. Bu klip Türkiye’nin ilk klibi sayılmaktadır. Grubun ayrılmasından sonra grup üyeleri ayrı ayrı müzikal çalışmalara başladılar. Fuat Güner ve Özkan Uğur, Ferhan Şensoy’un Şahları da Vururlar oyunu için beste yaptılar ve bu müzikal oyunda sahneye çıkıp söylediler. Ferhan Şensoy’la ortaklıkları “Kahraman Bakkal Süpermarkete Karşı” oyunuyla devam etti. Mazhar ve Fuat, “Merhaba Müzik” müzikalinde yer aldılar. Özkan Uğur 1978-79 arasında Galip Boransu ve Cengiz Teoman ile Grup Karma’yı kurdu. 1978 Eurovision Şarkı Yarışması Türkiye Finali’ne “İmkansız” şarkılarıyla katılıp dördüncü oldular.

Şehir yaşamı yazımızı beğendiyseniz diğer yazımız ilginizi çekebilir: Marvel Çizgi Romanları Okumaya Başlama Rehberi – The New Avengers Okuma Sırası

Sosyal Medya Hesaplarımızdan Bizi Takip Edebilirsiniz

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.