Örümcekleri Neden Öldürmemelisiniz ?
Örümcekleri Neden Öldürmemelisiniz ?

İçerikler

Örümcekleri Neden Öldürmemelisiniz ?

Örümcekleri Neden Öldürmemelisiniz ? Bunların nedenini ve bu örümceklerin sizin için önemini biliyor musunuz ?

Seni ikna etmenin zor olabileceğini biliyorum ama deneyeyim: Evinde gördüğün bir sonraki sefere o örümceği öldürme. Neden mi ? Çünkü örümcekler doğanın ve iç mekan ekosistemimizin önemli bir parçasını oluşturuyorlar ve aynı zamanda kendi başlarına organizma olarak doğa için yararları var.

Örümcekleri Neden Öldürmemelisiniz ? İnsanlar evlerini dış dünyadan güvenli bir şekilde izole edilmiş olarak düşünmeyi severler, ancak içinde birçok örümcek bulunabilir. Bazıları yanlışlıkla evinizi ziyaret eden misafirlerdir. Bazı türler, hayatlarını mutlu bir şekilde yaşadıklarından genellikle evlerin iç mekanlarını daha çok benimsiyorlar. Bu örümcekler genellikle gizlenme konusunda çok yeteneklidir ve rahatsız edilmekten hoşlanmazlar. Bazı Örümcekler ne agresif nede saldırgandır bazı örümcekler zararlı ve saldırgan örümcekleri bile yiyebiliyor bunu biliyor muydunuz ?

Genel olarak avcı olmalarına rağmen, yakalayabilecekleri her şeyi yemeye uygun, örümcekler düzenli olarak zararlı olan örümcekleri bile yiyorlar. Örneğin sivrisinekleri – yakalarlar. Afrika’da evler’de kan avısı sivrisinekleri yerler afrikada örümcek sivrisineklerin zararlarından korunmak için önemlidir.

Örümcekleri Neden Öldürmemelisiniz
Örümcekleri Neden Öldürmemelisiniz

Örümcekler’den Korkmamalısınız

Örümceklerden korkmak doğaldır. Bacakları çok fazladır ve neredeyse hepsi zehirlidir türlerin büyük çoğunluğu insanlarda sorunlara yol açacak kadar zehirlidir, ancak dişleri cildimizi delebilirse. Entomologlar bile araknofobiye av düşebilirler . Bu büyüleyici yaratıkları gözlemleyerek ve çalışarak korkularını yenen birkaç örümcek araştırmacı tanıyorum. Eğer onlar yapabilirlerse, sen de yapabilirsin!

Bu örümceğe evinizde, dairenizde, garajınızda ya da her hangi bir yerde, onu öldürmek yerine ona dayanamıyorsanız, onu yakalamaya ve dışarıya bırakmaya çalışın. Gidecek başka bir yer bulacak ve sonuçta her iki taraf da daha mutlu olacak.

Ama mide bulabilirseniz, evinizde örümceklerin olması sorun değil. Aslında, normal. Açıkçası, onları görmeseniz bile, onlar hala orada olacaklar. Bu yüzden karşılaştığınız bir sonraki örümceği görmezden gelin.

Örümceklerin Faydaları

  • Örümcekler Evinizin içinde saklanmış hamamböceği ve benzeri türlerde ki zararlı ve evinizde istemeyeceğiniz böcekleri öldürür ve evinizden uzak tutabilirler
  • Kulak Kurtları Sivrisinekler Karasineklerden evinizi koruyabilirler.
  • En Önemli Faydası Örümcek Adam Karakterine İlham Kaynağı Oldular.

Örümcekler Hakkında Bilgiler

  • Bir dişi örümcek 3.000’e kadar yumurta bırakabilir.
  • Örümcek Ağının Çelikten daha güçlü olduğu test edilmiştir güçlü bir örümcek yuvasını yok etmek gerçekten’de zor bir iştir
  • Örümcek ısırması herkesi farklı etkiler. Zehir miktarı ve kişinin bitinin yaşı ve büyüklüğü büyük ölçüde zehrin bu kişiyi nasıl etkilediğine bağlı olacaktır. Küçük çocuklar ve yaşlılar, örümcek zehirinden kaynaklanan komplikasyonlara en yatkındır.
  • En ölümcül örümcekler kara dullar, huni ağı ve kahverengi münzevi örümceklerdir. Tarantula sadece sıralanan üç örümcekler daha zayıf zehir vardır.

İlginizi Çekebilir: Kıyamet Tohum Ambarı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.